Z Základní škola

Dopoledne se Slávkem Janouškem

Slávek Janoušek je český folkový písničkář, který se narodil 9. září 1953 v Ústí nad Orlicí. Na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Brně, dnešní Masarykově univerzitě, vystudoval pedagogiku. Učitelství ho ale příliš nelákalo. Už v roce 1976 začal účinkovat na divadelních prknech, kde zůstal až do roku 1982. V roce 1984 pak získal ocenění na prestižním festivalu Porta za nejlepšího hudebního interpreta. O rok později zde byl oceněn i jako autor. Mezi jeho nejznámější sólové desky patří alba Kdo to zavinil, Tancuj a zpívej nebo Odkud jdeš a kam. V roce 1986 s Karlem Plíhalem a skupinou Nerez nahrál album Imaginární hospoda. Později vystupoval a nahrával písně i s českým folkovým a trampským písničkářem Samsonem Lenkem či moravským zpěvákem a multiinstrumentalistou Vlastou Rédlem.

V poslední době se věnuje tvorbě pro děti – CD Dušičky - polovina textů jsou básně z knihy Daniely Fischerové Milion melounů, CD Koťata – zhudebněné básně Jiřího Žáčka. https://pisnicky-akordy.cz/slavek-janousek/

Tak tenhle chlap spolu s kamarádem písničkářem Láďou Zítkou pro nás v pátek připravili hodinu plnou vtipných písniček a povídání. Bylo to super!!!