Z Základní škola

Astronomická olympiáda

Školní kolo soutěže, která zatím nemá u nás v Březové tradici, proběhlo ve čtvrtek 22. listopadu. Zúčastnili se ho všichni přítomní žáci 2. stupně (a na dálku i naše IV žačka Anastasia), a to ve své hodině fyziky a v „počítačovně“.

Účast v podobné soutěži bývala kdysi výsadou těch několika podivínů zajímajících se o skutečnosti a jevy tolik vzdálené našemu vezdejšímu životu. Nyní se soutěž stala – aspoň co se školního kola týče – spíše motivační a inspirační záležitostí.

Časy se mění. Považte, že účastníci vědomostní(!) soutěže měli povoleno „gúglit“ a dokonce i výpočty provádět na kalkulačce. Hbitý prstoklad na klávesnici v takovém případě často nahrazuje znalosti a vědomosti.

Ale vůbec nešlo o to, kdo získá nejvíc bodů. Už i symbolický zisk totiž opravňuje k postupu do krajského kola soutěže a teprve tam jde do tuhého.

Všichni účastníci se předvedli v dobrém světle. Výtečníci budou odměněni.

Poznámka: Bílé Karpaty se mohou chlubit krásnou přírodou i čistým povětřím. Věděli jste ale, že je to zároveň i jedna z mála oblastí naší republiky, kde díky temné obloze máme téměř ideální podmínky k pozorování hvězd a planet?