Z Základní škola

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

Je pátek 21. prosince a vánoční atmosféra sálá ze všech tříd, ba dokonce z celé školy. Ve třetí třídě jsou pod stromečky (letos se nám sešly hned dva) nachystány dárky. Samozřejmě, že děti by se na ně nejraději vrhly hned, ale předtím nás čekalo ještě vánoční tvoření.

Vyrobili jsme si krásné sněhuláky, u toho poslouchali koledy a zakusovali cukroví, které děti přinesly. Ačkoliv výroba sněhuláků zabavila všechny až až, pořád někdo nenápadně kroužil kolem našich stromečků. Ale nemějte strach, nakonec se všichni dočkali! Ale taky si počkali…

I když čas neúprosně utíkal a rozbalování dárku se blížilo, stihli si někteří udělat sněžítka na památku. Ten, kdo si přinesl vlastní fotografii tak jistě potěší mnohé rodiče či prarodiče malým dárkem na památku.

Sněhuláci hotoví, sněžítka také, pod lavicí pořádek…“Už půjdeme na ty dárky?“ ozývá se ze třídy. Dokonce známí nepořádníci pomáhají uklízet ostatním, jen aby už nastal ten správný čas. Tak teda jdeme na ty dárky! „Jupííííííí!“

Rozbalování dárků trvalo asi jednu sekundu a už se každý zabývá tím, co to vlastně dostal. Mnohé dárky se odzkoušely ihned na místě. Pod stromečkem však stále zůstává jeden dárek. Je to dárek pro všechny, ale kdopak ho rozbalí? Tak si představte, že se ti třeťáci dohodli, že každý rozbalí kousek. A skutečně! Bez hádek a dohadů, každý trhá kousek.

Dárků jsme si užili, ale dárky netvoří Vánoce.

Přejeme všem krásné prožití Vánoc, rodinnou pohodu, spoustu smíchu a radosti. Ať je pro vás ten nový rok zase o kousek lepší!