Z Základní škola

Školní kolo recitační soutěže Dětská scéna 2019 (+VIDEO)

Ve středu 6. 2. 2019 v dopoledních hodinách proběhlo školní kolo recitační soutěže Dětská scéna 2019. Všichni žáci od druhé do páté třídy se společně sešli v jídelně, kde jim postupně čtyři vybraní zástupci za každou třídu recitovali své nacvičené básničky či prozaické texty. Žáci druhého stupně se sešli v úzkém kruhu pouze vybraných recitátorů, kteří postoupili ze svých třídních kol. Ti na hodinu proměnili školní družinu v uměleckou scénu plnou zábavných, vážných i strašidelných textů.

Mladí recitátoři dokázali pokořit trému a bavit své spolužáky, za což jim patří velký obdiv. Ocenění diplomem a postupem do okrskového kola v Uherském Brodě mohli být ale jen někteří. Z nelehkého rozhodování poroty (učitelů) nakonec vyšli tři nejlepší žáci z každé kategorie, kteří budou naši školu reprezentovat v Uherském Brodě 20. února 2019.

Gratulujeme všem, kteří úspěšně a odvážně vystoupili před ostatními, za vynikající výkony. Těm, kdo byli vybráni a postupují do dalšího kola, přejeme hodně úspěchů v Uherském Brodě!

Postupující za 1. kategorii (2. a 3. třída): Barbora Křeháčková, Vít Prokop Ševčík, Kristián Vacula

Postupující za 2. kategorii (4. a 5. třída): Kateřina Elnerová, Aneta Ondřejková, František Vacula

Postupující za 3. kategorii (6. a 7. třída): Josef Čaňo, Jan Křeháček, Kristýna Křeháčková

Postupující za 4. kategorii (8. a 9. třída): Kristýna Čaňová, Klára Fuchsová, Dominik Vydra

(foto: Jiří Miškar, video: Ivana Tálská)