parlament2018 loog

Od druhého pololetí školního roku 2018/2019 začne ve školách na konci světa opětovně fungovat školní parlament. Po několikaleté pauze se znovu pouštíme do díla a rozjíždíme v novém kabátě instituci, která by měla všem žákům, učitelům, vedení školy a ostatním zaměstnancům pomoci lépe sdílet informace a řešit nejrůznější problémy.

Parlament je ryze demokratickou institucí a demokracie je podstatou naší současné společnosti. A školní parlament je „hra na demokracii“. Ale je to hra, při které se žáci učí, jak vlastně naše společnost funguje. Zažívají pocity úspěchu a neúspěchu, učí se odpovědnosti za své chování a pociťují důsledky svého jednání či nejednání. V neposlední řadě se učí chápat a využívat možnosti, které jim demokracie přináší. Je to jen hra, ale je to ta nejtěžší hra. Hra, při které se učí aktivně, odpovědně a svobodně žít.

Volby 2018

parlament volby2018

Ti, kteří byli zvoleni, mají nyní ve svých rukou velkou zodpovědnost. Ne za sebe, ale za vás všechny. Nejsou totiž ve školním parlamentu kvůli sobě. Ale kvůli vám. Vy jste jim dali hlas, aby mluvili za vás a byli vašimi zástupci. A to jak se jim to bude dařit, je nyní už jen na nich. Dejte jim čas a sledujte je. Jak pracují, jak s vámi komunikují, jak řeší problémy a co pro vás ve školním parlamentu dělají. Možná budete mile překvapeni a možná budete velmi zklamáni. Ať tak či tak, nakonec přijdou další volby. A tam to můžete změnit či zachovat. A nebo to dokonce zkusit znovu či poprvé i vy. Protože tohle je demokracie!

Mgr. Jakub Mačák, koordinátor projektu

Členové parlamentu pro rok 2019

Katka Ševčíková
Katka Ševčíkovápředseda, 8.ročník
Matěj Knap
Matěj Knap3. ročník
Ondra Horňák
Ondra Horňák6. ročník
Anička Janků
Anička Janků1. ročník
Katka Horňáková
Katka Horňáková4. ročník
Broňa Bruštík
Broňa Bruštík7. ročník
Nikol Benková
Nikol Benková1. ročník
Petr Křeháček
Petr Křeháček4. ročník
Michal Křeháček
Michal Křeháček7. ročník
Terka Mlčochová
Terka Mlčochová2. ročník
Franta Vacula
Franta Vacula5. ročník
Jakub Panák
Jakub Panák8. ročník
Šárka Kročilová
Šárka Kročilová2. ročník
Beáta Benková
Beáta Benková5. ročník
Petr Vydra
Petr Vydra9. ročník
Anja Mačáková
Anja Mačáková3. ročník
Petr Přibyl
Petr Přibyl6. ročník