Kombinované lyceum je koncipováno jako obecněji pojaté odborné vzdělávání, které obsahuje vyšší podíl všeobecného vzdělávání. Absolvent získá významné předpoklady pro další studium.
Absolvování zvoleného zaměření směřuje rovněž k možnosti uplatnění absolventa na trhu práce.
Humanitní zaměření
Absolvent je připraven zejména k terciárnímu studiu humanitních oborů na filozofických, pedagogických a sociálně orientovaných fakultách vysokých škol; studiem získal vhled do problematiky humanitních oborů i konkrétní představu o náročnosti terciárního studia i jeho obsahu. Dále získal odborné kompetence uplatnitelné i při přímém vstupu na trh práce. Může se uplatnit v nejširším spektru výchovně vzdělávacích a sociálních institucí a pracovištích, na kterých se vyžaduje připravenost k efektivní práci s lidmi, orientace v lidské osobnosti, sociální dovednosti, využití prostředků informačních a komunikačních technologií a znalost dvou cizích jazyků.
Technické zaměření
Absolvent je připraven zejména k terciárnímu studiu technických oborů; studiem získal vhled do problematiky technických oborů i konkrétní představu o náročnosti terciárního studia i jeho obsahu. Dále získal odborné kompetence uplatnitelné i při přímém vstupu na trh práce. Může se uplatnit na všech pracovištích, na kterých se vyžaduje připravenost k efektivní práci s prostředky informačních a komunikačních technologií, využívání CAD systémů, znalost dvou cizích jazyků, dodržování pravidel normalizace a standardizace, znalost základních poznatků z projektové práce ve stavebnictví, elektrotechnice a strojírenství.
Přírodovědné zaměření
Absolvent je připraven k terciárnímu studiu v oborech zaměřených na přírodní vědy a jejich praktické aplikace, např. medicíny, farmacie, ekologie a tvorba a ochrana životního prostředí, zemědělství a učitelství přírodovědných předmětů.
Vzhledem k širokému přírodovědnému základu má předpoklady uplatnit se ve vybraných činnostech laboratorního a provozního charakteru, v administrativní a správní činnosti související se studovaným zaměřením.